Новий пакет заходів економії для стабілізації бюджету Греції буде "виключно жорстким", включаючи масові звільнення і скорочення зарплат і пенсій, пише в середу грецька ділова газета Нафтемпорікі.

Міністр фінансів Евангелос Венізелос і "трійка" кредиторів (ЄС, Європейський центральний банк і МВФ) завершили у вівторок ввечері дводенний марафон телеконференцій щодо бюджетних проблем Греції. Для отримання в жовтні чергового 8-мільярдного траншу кредитної підтримки грецька влада зобов'язалася вжити додаткових заходів, щоб виконати узгоджену з кредиторами програму скорочення дефіциту.

 

У середу вдень відбудеться засідання грецького уряду, після якого ряд нових заходів можуть бути оголошені офіційно.

За даними грецької ділової преси, мова йде про масові звільнення в державному секторі - до 200 тисяч чоловік до 2015 року. У 2010 році Греція провела "перепис" держслужбовців, яких виявилося близько 750 тисяч, не рахуючи працівників компаній, що належать державі. При цьому урізання зарплат в держсекторі може скласти до 40% на додаток до вже проведених скорочень.

Уряд також збере додатковий податок на нерухомість, який буде коливатися від кількох сотень до кількох тисяч євро з кожного власника.

Як очікується, вже цієї зими буде різко підвищений податок на дизельне паливо, яке використовують для опалення більшість грецьких домогосподарств, додаткові витрати для кожної квартири та будинки складуть не менше 500-600 євро за опалювальний сезон.

Пенсії можуть бути урізані вже з листопада за складною схемою, яка включатиме плоскі скорочення основної та накопичувальної частини пенсії, а також пропорційний податок залежно від віку пенсіонера. Максимальний розмір пенсії може бути скорочений з 2,8 тисячі євро до 1,8 тисячі євро, що торкнеться 150 тисяч пенсіонерів.

Якщо нові заходи будуть реалізовані, це може викликати нові масові протести і знову погіршить політичні перспективи правлячих лівоцентристів.

Афіни обіцяли скоротити дефіцит до приблизно 7,5% ВВП в поточному році. Проте витрати за 8 місяців 2011 року зросли більш ніж на 20%, тоді як доходи скоротилися. Представники ЄС попереджають, що Греція отримає новий транш і уникне банкрутства тільки в тому разі, якщо виконає свої зобов'язання щодо скорочення дефіциту.

За матерiалами: РИА Новости

 

Контакт-центр (044) 495-04-04;
                                                                 
Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б