Ціни на нафту на світових ринках у п'ятницю уповільнили зниження в очікуванні нових заходів стимулювання економіки з боку Європейського центробанку (ЄЦБ), але як і раніше завершили торги в мінусі, повідомляє агентство Bloomberg.

На нью-йоркській біржі NYMEX (New York Merchantile Exchange) вартість листопадових ф'ючерсів на американську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil впала на 0,66 долара - до 79,85 долара за барель.

Ціна листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil на лондонській біржі ICE (InterContinental Exchange Futures) за підсумками торгів знизилася на 1,52 долара - до 103,97 долара за барель.

У четвер котирування нафти WTI завершили торги зниженням на 6,3%, Brent втратив 4,4% на тлі загального зниження сировинних ринків. У першій половині дня в п'ятницю відбувалася незначна корекція вгору, проте потім сировина знову стала дешевшати.

Раніше світові ЗМІ з посиланням на низку аналітиків повідомили, що ЄЦБ на тлі погіршення кризи в єврозоні може вжити додаткових заходів стимулювання, зокрема, знизити базову процентну ставку, а також прийняти рішення про відновлення видачі довгострокових кредитів терміном на 12 місяців або більше.

Базова процентна ставка ЄЦБ перебуває зараз на рівні 1,5% річних. Регулятор розглядає її підвищення як захід боротьби з прискоренням інфляції, однак, на думку низки експертів, негативна макроекономічна статистика, а також зростання побоювань за дефолт слабких економік єврозони можуть змусити ЄЦБ переглянути плани щодо її подальшого підвищення на протилежні.

 

За матерiалами: РИА Новости

 

Контакт-центр (044) 495-04-04;

(097) 495-11-04;

Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б