Україна не має наміру виконувати вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо підвищення вартості газу для населення, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

«Переговори проходили про виконання тієї програми, яка була підписана з МВФ, і фонд прекрасно розуміє, що в умовах, коли світова економіка перебуває в такій нестійкій стадії, вимагати від України, щоб вона ще більше затягнула пояси і тим самим створила у себе в країні кризові явища, не можна. Таке розуміння у МВФ є», − заявив прем'єр журналістам у четвер у Київській області, коментуючи результати недавніх переговорів української делегації з МВФ.

За словами прем'єра, українська делегація в черговий раз донесла до відома МВФ та представників Світового банку про те, що «не можна перекладати важкі зобов'язання платити за тими завищеними тарифами на газ, які не з їхньої вини були укладені».

«Україні необхідно провести серйозну модернізацію житлово-комунального комплексу, переглянути ціни на російський газ, збільшити видобуток власного газу, і тільки на базі цієї комплексної програми потрібно розглядати питання нового ціноутворення», − заявив Азаров.

«Розуміння цього, як мені доповіли члени делегації, на мій погляд, у МФВ є», − додав він.

Азаров наголосив, що Україна не збирається ні в кого «випрошувати гроші» і брати на себе зобов'язання «виконувати нездійсненні умови».

«Якщо МВФ погодиться з нашими підходами, значить, програма буде продовжуватися, якщо ні, то будемо дивитися на життя оптимістично і продовжувати співпрацю», − заявив глава уряду.

Раніше повідомлялося, що українцям, що споживають занадто багато електроенергії, підвищать тарифи, ввівши таким чином нові категорії споживачів.

За матерiалами: Інтерфакс-Україна

 

 

Контакт-центр (044) 495-04-04;

(097) 495-11-04;

Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б