Ціни на нафту знижуються після п'ятиденного зростання, оскільки глава ФРС США Бен Бернанке не дав ясних вказівок на подальше пом'якшення політики.

Сьогодні нафта Brent подешевшала на $0,36 до $103,64 за барель, а нафта WTI − на $0,45 до $88,77 за барель.

Голова ФРС США Бен Бернанке заявив у вівторок, виступаючи в Конгресі, що центробанк готовий підтримати уповільнену американську економіку новими заходами, але утримався від подробиць.

«Ціни на нафту впали досить швидко після виступу Бернанке», − сказав аналітик GFT Global Девід Моррісон, додавши, що ціни незабаром можуть відновитися, тому що нові стимулюючі заходи, на його думку, будуть прийняті до кінця року.

Ціни близькі до максимального рівня з кінця травня завдяки геополітичній напруженості. Іран заявив, що буде страхувати всі іноземні судна, які входять у його води, в спробі обійти заборону Євросоюзу на страхування танкерів з іранською нафтою.

«Премія за геополітичний ризик повертається. У Перській затоці висока концентрація американських військових суден, так що це зона підвищеного ризику», − сказав Моррісон.

Нагадаємо, Бернанке у ході свого виступу заявив, що «американська економіка продовжує відновлюватися, але економічна активність показує уповільнення в першій половині року».

За словами глави ФРС, зростання сповільнилося через зниження інвестиційної активності бізнесу в зв'язку з кризою в Європі і на побоюваннях з приводу посилення бюджетної політики в США.

Нещодавно повідомлялося, що Росія знизить експортне мито на нафту. Наразі експортне мито на нафту складає $369,3 за тонну.

За матерiалами: Reuters

 

Контакт-центр (044) 495-04-04;

(097) 495-11-04;

Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б