Польша змушена буде знову звернутися з позовом проти російського газового монополіста в стокгольмський арбітраж, якщо Газпром не знизить їй ціни на газ нарівні з іншими країнами Європи, повідомив польський міністр державної скарбниці Миколай Будзановський.

Таким чином чиновник, який займається в польському уряді питаннями ПЕК, прокоментував статтю про можливе зменшення цін на газ для західних країн в польській Gazeta Wyborcza, яка посилається на російські медіа. За цими даними, зменшення може скласти до 9% - в такому випадку ціна на газ для Польші залишиться однією з найвищих на континенті. "Нагадаю: Польша з 2004 року член Європейського союзу, ми завжди були європейською країною. Якщо знову виникне така ситуація, що споживач в Західній Європі отримає іншу знижку, а у нас цієї знижки не буде, то я негайно відреагую і направлю позов до арбітражного суду в Стокгольмі ", - підкреслив Будзановський в середу Radio Zet.

Нагадаємо, що Польша в листопаді 2012 домоглася від російської експортного монополії знижки в країну на блакитне паливо більш ніж на 15%. До цього країна платила за російський газ одну з найбільших в Європі цін. Договору передували довгі переговори. Крім того, Варшава зверталася в стокгольмський арбітраж. Позов був відкликаний після отримання знижки, завдяки якій тарифи на газ для населення будуть зменшені в 2013 році в середньому на 10%.

За матеріалами: РИА Новости

 

Контакт-центр (044) 495-04-04;

(097) 495-11-04;

Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б