«Київгаз» закликає жителів Києва бути особливо обережними під час користування газом у спекотні літні дні. Особливо це стосується власників газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід – це проточні водонагрівачі (колонки) і двоконтурні котли.

Коли температура повітря зростає вище + 30 ˚С, часто відсутня тяга або утворюється зворотна тяга в димових і вентиляційних каналах житлових будинків. Через це продукти згоряння природного газу не відводяться через димохід, а поступають в приміщення, де встановлений газовий прилад. Це може призвести до нещасних випадків.

Основна функція димових і вентиляційних каналів полягає в тому, щоб вивести продукти згорання через димвентканал. Коли повітря в газовій колонці чи котлі нагрівається, його щільність зменшується, в результаті чого гаряче повітря виходить вгору. Цей висхідний потік створює низький тиск в просторі нижче, який втягує холодне повітря.

Тобто продукти згорання піднімаються, низький тиск, що створюється вакуумом (тяга димової труби), втягує холодне повітря з навколишнього середовища, виштовхуючи димові гази назовні через димохід. Коли повітря над трубою гаряче від сонця, це означає, що щільність повітря надворі нижча, ніж щільність димових газів. Тому при поганій тязі продукти згорання не виходять через димар, а повертаються у приміщення.

Щоб вберегти себе і родину від нещасного випадку, в спеку варто приділяти більше уваги правилам безпечного користування газом, а саме:

– перевіряйте наявність тяги, коли вмикаєте колонку чи котел

– встановіть сигналізатор загазованості та наявності чадного газу в помешканні

– забезпечте природний трьохкратний повітрообмін у приміщеннях: для цього вікна мають бути з кватиркою чи відкриватися на провітрювання, має бути витяжний вентиляційний канал, а також зазор в нижній частині дверей між дверима та підлогою або решітка для припливу повітря

– якщо спрацювала автоматика безпеки, вимкніть газовий прилад, перекрийте кран на газовій трубі,  відкрийте вікна та викличте фахівця «Київгазу». З’ясуйте причини відсутності тяги, а потім повторно вмикайте газовий прилад

– по можливості обмежте користування газовими приладами з відводом продуктів згорання у димохід, коли стовпчик термометра піднявся вище 30 градусів – особливо, якщо колонка чи котел не обладнані автоматикою безпеки по тязі

– не встановлюйте витяжний вентилятор у приміщеннях, де є колонка чи двоконтурний котел – це небезпечно

– вимикайте газові прилади, коли йдете з дому – не залишайте їх на дітей та осіб літнього віку.

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Адреса для листування Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б