Несанкціоновані земляні роботи можуть призвести до аварійних ситуацій!

Витік газу внаслідок пошкодження газопроводу під час проведення земляних робіт становить серйозну небезпеку. Ключова причина виникнення таких аварійних ситуацій: виконавці перед початком робіт не погодили свої плани з Оператором ГРМ, чим порушили вимоги закону.

Що про це говорить чинне законодавство? Якщо коротко: погодження АТ «Київгаз» перед земляними роботами на місцевості поряд з пролягання газопроводу є ОБОВ’ЯЗКОВИМ.

Правила безпеки систем газопостачання (пункт 1.34 частини 1 розділу V): перед початком земляних робіт поблизу підземного газопроводу працівники, що виконують роботи, зобов'язані виявити фактичне місце розташування газопроводу шляхом шурфування вручну в присутності представника газорозподільного підприємства.

Кодекс газорозподільних систем (глава 4 розділу ІІІ): проведення ремонтних будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ здійснюється відповідно до законодавства за письмовим погодженням Оператора ГРМ.

Кодексом також передбачено, що представник Оператора ГРМ інформує виконавців робіт в охоронних зонах про:

– місцеперебування газопроводу і споруд на ньому;

– їх позначення на місцевості;

– можливі аварійні ситуації;

– порядок дій у разі їх виникнення.

Нагадуємо, що для проведення земляних робіт виконавець також повинен отримати дозвіл на порушення об’єктів благоустрою, який видається відповідним органом міської влади. Детальну інформацію щодо порядку отримання дозволу можна переглянути на сайті.

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Адреса для листування Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б