Сьогодні Київська міська рада проголосувала за звернення до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках. Дякуємо міській владі за розуміння невідкладності питання та кожному депутату, який підтримав це рішення.


Ми розуміємо занепокоєння та обурення мешканців будинків, де наразі не відновлений розподіл газу. Проте наголошуємо: АТ «Київгаз» діє виключно в межах правового поля та з міркувань безпеки споживачів.

Як було зазначено у зверненні депутатів міськради до Кабміну, потрібно терміново на державному рівні затвердити порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, види робіт, що входять до нього, Типовий договір тощо. Це необхідно для того, щоб заповнити прогалини законодавства, які спричинили складну ситуацію з відновленням розподілу газу до багатоквартирних будинків.

Щодо відповідальності за обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Оскільки значна частина звернень споживачів стосується посилань на норми, де це передбачено, відповідаємо на ваші питання.

– Хто відповідальний за внутрішньобудинкові системи газопостачання ?

Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України (пункт 3.2. розділ III Правил безпеки систем газопостачання – ПБСГ).

Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами (пункт 3.3. розділ III ПБСГ)

– Хто може обслуговувати внутрішньобудинкові газові мережі ?

Для забезпечення безпеки газопостачання та готовності внутрішньобудинкових систем газопостачання дво- або багатоквартирного будинку до надання послуг з розподілу та постачання природного газу співвласники такого будинку або за їхнім рішенням - управитель багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, інша уповноважена співвласниками особа мають укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи або іншим суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт (частина 3 статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Таким чином, договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку може бути укладений як з Оператором ГРМ, так і з будь-яким суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

– Де визначена вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж?

Ціна/вартість послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках станом на сьогодні є ринковою та визначається за домовленістю сторін.

Це окрема послуга – мова не йде про «зміну тарифу» на розподіл природного газу. Нагадуємо, тариф на розподіл в Києві залишається незмінним та є найнижчим в Україні – 0,384 грн за 1 м3.

– Чому наші внутрішньобудинкові мережі автоматично не почав обслуговувати «Київгаз», якщо ми не звернулися до інших компаній ?

Можливість оплати вартості технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання окремими платежами кожним співвласником багатоквартирного будинку за індивідуальними квитанціями передбачена Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Однак, надання таких послуг буде можливим лише після затвердження Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках та граничних рівнів вартості виконання видів робіт та послуг з технічного обслуговування, які станом на сьогодні уповноваженими органами не затверджені.

Саме тому звернення Київської міської ради є важливим кроком до вирішення проблеми.

– Чому нас відключили без попередження?

У випадку виникнення аварійної ситуації Оператор ГРМ зобов’язаний вжити термінових заходів. Невідкладність дій аварійної служби унеможливлює попереднє інформування споживачів, що передбачено також Кодексом ГРМ. Як передбачено пунктом 9 розділу XIII Кодексу, у разі виникнення аварії або надзвичайної ситуації, яка загрожує безпеці функціонування ГРМ, Оператор ГРМ негайно вживає заходів, які мають на меті усунення аварійної ситуації.

– Чому не повернули газ після локалізації/ліквідації аварії ?

Враховуючи вимоги Правил безпеки систем газопостачання, пуск газу можливий виключно у разі забезпечення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку. Якщо балансоутримувач не забезпечує відповідних заходів, Оператор ГРМ не має права відновлювати розподіл природного газу до таких будинків.

Ми закликаємо киян відповідально ставитися до власної безпеки. Як і кожен з вас, АТ «Київгаз» зацікавлений у якнайшвидшому вирішенні проблеми. Проте робити це потрібно виключно відповідно до вимог законодавства та з урахуванням вимог безпеки споживачів послуги розподілу природного газу.

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Адреса для листування Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б