Встановлення лічильників газу

Безкоштовне встановлення індивідуальних лічильників здійснюють газорозподільні компанії – Оператори ГРМ у будинках, не забезпечених вузлами обліку газу. У місті Києві безоплатне забезпечення споживачів природного газу квартирними лічильниками здійснюється АТ «Київгаз».

Періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства у визначені терміни.

На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної/позачергової повірки та ремонту, пов'язаного з такою повіркою, газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду. У випадку, коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки із споживачем здійснюються залежно від середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш, ніж шість місяців.

За умови справності лічильника газу, після проведення його повірки, газорозподільне підприємство зобов'язане встановити його протягом двох місяців з моменту зняття.

Якщо лічильник не пройшов повірку, його необхідно ремонтувати.

Термін виконання ремонту не повинен перевищувати 3-х місяців з моменту визнання лічильника непридатним.

Прострочення планової повірки лічильника газу з вини споживача, у разі відмови споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані лічильники газу, для їх демонтажу або монтажу є підставою для нарахування за спожитий газ за нормами споживання, як при відсутності лічильника.@

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає необхідність забезпечити всіх споживачів природного газу приладовим обліком до 1 січня 2021 року. Лічильники встановлюються за рахунок Оператора ГРМ, в місті Києві – АТ «Київгаз», повністю безкоштовно: споживач не сплачує ні за вартість лічильника, ні за вартість виконання робіт.

За два тижні до початку проведення робіт на будинках з’являються відповідні оголошення, які містять інформацію про строки забезпечення лічильниками, а також контактні дані відповідальної особи, з якою можна узгодити дату та час проведення робіт.

Монтажні роботи та необхідні розхідні матеріали забезпечуються співробітниками АТ «Київгаз». Споживач у свою чергу має забезпечити вільний доступ до місця встановлення лічильника: відсунути меблі, зняти навісні полиці, прибрати все, що може заважати проведенню монтажних робіт.

Співробітники АТ «Київгаз» розробляють проект установки лічильника, здійснюють монтаж, проводять випробовування труб на щільність, проводять пуск газу та здійснюють опломбування лічильника.

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Адреса для листування Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б