Наразі одним із найактуальніших питань в сфері забезпечення споживачів послугами з газопостачання є правильність нарахувань за фактично спожитий природний газ. Дуже часто через невідповідність у нарахуваннях відбувається завищення фактичних обсягів споживання населенням природного газу.

Нагадуємо, що згідно Кодексу ГРМ, споживачі мають передавати показання газового лічильника з 01 по 05 число кожного місяця. У разі неотримання ПАТ «Київгаз» показань лічильника газу,обсяг споживання визначається на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового Споживача.

Передати показання лічильника можливо одним із наступних способів:

· в «особистому кабінеті» на сайті: www.energy.kyivgaz.ua ;

· через SMS-повідомлення на номери 067 006 7 104 (Київстар) та 050 450 7 104 (Водафон) зазначте особовий рахунок (10 цифр) через пробіл показання лічильника (перші п’ять цифр, враховуючи нулі);

· за номером 495-04-05 без участі оператора (натиснути * та обрати пункт 2 голосового меню);

· через скриньки , які встановлено на газифікованих будинках міста (перелік на сайті www.energy.kyivgaz.ua )

Тож, якщо Ви бажаєте отримати від постачальника рахунки за фактичними показаннями лічильника – обов’язково щомісяця фіксуйте показання лічильника станом на 01 число та передайте газорозподільній компанії до 05 числа (включно). Якщо з якихось причин ви не встигли це зробити вчасно – сплатіть за рахунком, що Ви отримали від постачальника, але обов’язково впишіть у відривний талон фактичні показання із зазначенням дати зняття. У наступному місяці Вам буде здійснено перерахунок відповідно до фактичних показань лічильна.

Здійснюйте оплату за газ у повному обсязі не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим .

Сплатити за послуги газопостачання без комісії можна готівкою або платіжною карткою Ощадбанку через платіжні термінали, що знаходяться у відділеннях Ощадбанку, у філії на вул. Білицька 45 та у центрах обслуговування ДП «КиївГазЕнерджи» на вул. Василенко 5, вул. Електротехнічна 9 та вул. Володимирська 49А, оф. 415.

Несвоєчасна і нерегулярна оплата разом з ігноруванням правил передачі показань лічильника можуть привести до невідповідності нарахувань реальному обсягу споживання газу.

Для осіб, які тимчасово розраховуються за нормами споживання газу нагадуємо, що ви маєте повідомляти ПАТ «Київгаз» про всі зміни що стосуються видів споживання газу, та/або опалювальної площі, кількості зареєстрованих осіб не пізніше місяця . У разі не повідомлення споживачем у письмовій формі в місячний строк ПАТ «Київгаз» про зміни, що стосуються збільшення опалюваної площі та збільшення кількості осіб, зареєстрованих на об’єкті побутового споживача, визначення об’єму спожитого природного газу здійснюється за граничними об’ємами споживання природного газу населенням, що у 2 рази перевищує норми споживання природного газу встановлені у Постанові Кабінету Міністрів України №203 від 2 березня 2016р.

Для осіб, які розраховуються відповідно до загальнобудинкового приладу обліку газу нагадуємо, що вони мають до 25 числа місяця, що передує розрахунковому , повідомляти ПАТ «Київгаз» про зміну кількості зареєстрованих осіб. Відповідальність за своєчасність та достовірність поданої інформації несе побутовий споживач, що її подає. Цей обов`язок передбачений в п.5 постанови Кабінету Міністрів України №620 від 16 травня 2002р.

Для цього не обов’язково відвідувати центри обслуговування. Достатньо написати заяву, додати до неї необхідні документи та передати до центрів обслуговування абонентів будь-яким зручним способом (поштою на адреси ЦО , кур’єром, довіреною особою, тощо, обов’язково зазначивши контактний номер телефону).

Дуже важливо дотримуватись місячного строку, оскільки п ри наданні документів про зменшення кількості осіб, що користуються газом, з порушенням вказаного терміну зміни у нарахування вносяться з місяця подання таких документів.

Дотримання цих рекомендацій допоможе вам уникнути непорозумінь при розрахунках за газ і збереже ваш час.

 

Контакт-центр (044) 495-04-04
Електронна пошта
Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б