Енергоефективність – це не лише економія енергоресурсу в повсякденному житті, а й раціональне та свідоме його використання з метою збереження.

Способів скоротити витрати природного газу вдосталь: від зменшення потужності газових приладів до енергомодернізації житла. Ми підготували основні рекомендації для ощадливих споживачів.

Встановлення лічильника газу в квартирі

На 30% зменшити щомісячні платежі дозволить встановлення лічильника газу.  Чіткий облік  допомагає стежити за обсягом спожитого газу  і регулювати його. АТ «Київгаз» встановлює безкоштовні лічильники газу відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»,  який передбачає, що лічильники мають бути встановлені, залежно від раніше встановленого газового обладнання та у такі терміни:

  •         якщо газ використовується виключно для приготування їжі (газові плити) – до 1 січня 2023 року. 

Для тих споживачів, що використовують природний газ:

  •         для опалення, підігріву води та приготування їжі, установка безкоштовних лічильників проводилась до 1 січня 2012 року
  •         для підігріву води та приготування їжі – до 1 січня 2016 року.

Щоб замовити встановлення лічильника, залишіть заявку на сайті АТ «Київгаз».

Регулярне технічне обслуговування

Для газового обладнання суттєве значення має періодичність обслуговування. При дотриманні встановлених виробником вимог, регулярній діагностиці, втрата коефіцієнту корисної дії мінімальна, а тривалість експлуатації приладу довша. Якщо ж обслуговування не відбувалося належним чином, то коефіцієнт корисної дії може впасти на 40%. 

Так, газовий котел потрібно обслуговувати не рідше одного разу на рік. Найкраще – перед опалювальним сезоном і після нього. Для цього власнику потрібно укласти договір на технічне обслуговування з будь-якою компанією, яка має ліцензію на виконання газонебезпечних робіт та відповідний персонал. 

Заміна старого газового обладнання на нове

Завдяки впровадженню новітніх енергозберігаючих технологій газові прилади стають економнішими. Користуючись у побуті газовими приладами, ми звертаємо мало уваги на те, як змінюється їхня ефективність. Проте в газової плити, колонки й котла є граничний термін експлуатації. 

У зношеного газового приладу зростає споживання газу і знижується коефіцієнт корисної дії. Сучасні прилади, як правило, потребують меншої кількості енергії, ніж старі.

Утеплення будинку (квартири)

Серед інших способів  енергозаощадження –  утеплення житла, тобто теплоізоляція стін, підлоги і стелі.

Якщо увімкнути опалення, але відчинити вікно на провітрювання, для підтримки належної температури в приміщенні знадобиться більше палива. За тим же принципом зникає тепло, а з ним і додаткові кубометри газу, якщо в будинку є проблемні ділянки. Це можуть бути старі вікна чи неякісно встановлені нові, надто тонка підлога, погана теплоізоляція стін, проблеми з функціонуванням системи обігріву, відсутність термоголовок на батареях.

Для того, щоб оцінити стан будівлі, краще провести енергоаудит та отримати поради від фахівців: де і що потрібно виправити. 

Зміна побутових звичок

Врахуйте, що температура у житлових приміщеннях має бути не більше 21°C. Приміщення, якими користуються мало можуть бути прохолоднішими (16-17°C). Зниження температури на 1°C заощаджує 7-8% енергії.

Вимикайте опалювальні прилади, якщо приміщення не використовується. Не закривайте радіатори меблями, шторами чи декоративними панелями — вони перешкоджають теплопередачі.

 

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Адреса для листування Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б