Новини «Київгазу»

Служба аварійних робіт  АТ “Київгаз” виконала за 2020 рік понад 14 тисяч заявок киян на номер “104”. Головне завдання служби – швидко локалізувати й ліквідувати витік газу, щоб забезпечити надійне газопостачання.

Восени і взимку, зокрема в опалювальний період,  кількість заявок на добу зростає вдвічі у порівнянні з весняно-літнім періодом. Вмикаючи газові котли, інтенсивніше використовуючи газові водонагрівачі, кияни виявляють несправності, які не помічали раніше. У більшості випадків ці несправності є причиною витоку газу.

“В опалювальний період ми отримуємо понад тисячу заявок у місяць. Наші сім бригад встигають виконувати всі заявки. Оперативне реагування на виклики забезпечує спеціальний програмний комплекс, який дозволяє диспетчерам спрямовувати на виклики найближчу бригаду”, – зазначає Максим Меренков, головний інженер управління аварійно-відновлювальних робіт АТ “Київгаз”.

Аварійна газова служба працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Це 200 спеціалістів, які пройшли спеціальне навчання і вміють працювати в екстремальних умовах, швидко реагувати в критичних ситуаціях. Адже від професійних навичок членів бригади  часто залежить життя і здоров'я людей.

Автомобілі служби оснащені сучасним обладнанням, – від течешукача до гідравлічного обладнання для перетискання газопроводів, – щоб якнайшвидше локалізувати й ліквідувати витік газу та провести нагальні ремонтно-відновлювальні роботи.

20 січня об 11-06 диспетчер «Київгазу» отримав повідомлення на номер 104 від мешканця однієї з квартир багатоповерхового будинку по вулиці Курнатовського, 26 про пожежу в квартирі.

Аварійна служба газу за лічені хвилини приїхала за вказаною адресою, оперативно перекрила газопостачання до будинку, щоб локалізувати аварію.

Постраждалих немає. На місце аварії також прибули поліція та ДСНСУ.

Як вдалося з'ясувати, в квартирі проводився ремонт, зокрема, зварювальні роботи з використанням зварювального обладнання. Газова плита була самовільно демонтована.

Особи, які проводили зварювальні роботи, затримані поліцією. Причини ситуації будуть відомі після розслідування, адже на місці працюють співробітники поліції, які не допускають фахівців «Київгазу» безпосередньо до місця аварії.

«Київгаз» нагадує, що самовільна заміна газового обладнання заборонена Правилами безпеки систем газопостачання. Відключення газу перед заміною газового обладнання і пуск газу після заміни здійснюється газорозподільним підприємством за зверненням власника після проведення інструктажу із безпечної його експлуатації.

За 2020 рік аварійна газова служба АТ «Київгаз» здійснила понад 13,6 тися виїздів за викликами киян та ліквідувала понад 6 тисяч витоків газу.

Щомісяця понад 140 тисяч киян передають показання індивідуальних газових лічильників, користуючись дистанційними сервісами АТ «Київгаз». В умовах поширення коронавірусної інфекції це є найбезпечнішим способом інформувати компанію про обсяг спожитого газу.

Знімають показання газового лічильника споживачі  самостійно, фіксуючи їх станом на 1 число місяця. Щоб  показання приладів обліку було взято до уваги для визначення розміру оплати за спожитий газ, їх бажано передавати до 3-го числа.

Клієнти компанії можуть обрати будь-який зручний спосіб передавання показань:

  1. особистий кабінет: cabinet.kyivgaz.ua
  2. чатбот у мережі Телеграм: telegram.me/KyivgazBot
  3. автовідповідач контакт-центру (044) 495-04-04 та (097) 495-11-04 (натиснувши цифру *2 і користуючись підказками голосового меню, ввести номер особового рахунку та показання)
  4. електронна пошта contact@kyivgaz.ua (вказати ПІБ, номер особового рахунку (або адресу), показання лічильника).

Ці сервіси доступні для користувачів газу і в новорічні та різдвяні свята.

«У період пандемії кількість киян, які передають показання лічильників дистанційно, зросла на третину. Ми дякуємо клієнтам, які вчасно передають показання лічильників і допомагають своїм батькам, бабусям і дідусям. Найпростіше це робити в особистому кабінеті, додавши всі потрібні адреси», – зауважує начальниця управління роботи з абонентами Людмила Гребещук.

Надання показань лічильника є обов’язковим для всіх споживачів газу, які мають індивідуальні лічильники. Якщо споживач не передає показання регулярно, сума до сплати за спожитий газ розраховується відповідно за прогнозованим, а не фактичним споживанням. Термін передавання показань визначений Кодексом газорозподільних систем (затверджений постановою держрегулятора від 30.09.2015 №2494).

Читайте новини АТ «Київгаз» у соцмережах:

t.me/kyivgaz_ua

www.facebook.com/kyivgaz.ua

www.instagram.com/kyivgaz.ua

На виконання Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює держане регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 30 листопада 2020 року о 09:00 за адресою м. Київ, вул.Михайла Бойчука, 4б відбудуться відкриті слухання тарифу на послуги розподілу природного газу розподільними трубопроводами по АТ «Київгаз» на 2021 рік.

Зауваження та пропозиції від зацікавлених осіб приймаються до 27 листопада на електронну адресу ​. З розрахунком тарифу товариства на послуги розподілу природного газу на 2021 рік можна ознайомитись на сайті АТ «Київгаз».

5 листопада 2020 року з з 8 до 17 год буде обмежено розподіл газу до деяких будинків у Подільському та частково Шевченківському районах.

Причина – планові роботи на газопроводі по вулиці Глибочицькій.

За два роки «Київгаз» повністю перебудував головний газорегуляторний пункт №6, який забезпечує безперебійний розподіл газу 40% жителів правобережних районів столиці. Компанія інвестувала у проєкт понад 53 млн гривень.

За новим проєктом, на ГГРП №6, який розташований на проспекті Степана Бандери, 5а,  оновили технологічне обладнання та комунікації, встановили сучасну електронну систему телеметрії, яка дозволяє контролювати роботу обладнання дистанційно.

Завдяки повному оновленню обладнання пропускна спроможність ГГРП №6 зросла з 125 тис. кубометрів на годину до понад 307 тис. кубометрів на годину. Це підвищить якість і надійність доставки газу клієнтам Оболонського, Подільського, Голосіївського, Святошинського, Шевченківського, Печерського та Солом‘янського районів столиці та дозволить приєднати до мережі нові житлові комплекси та підприємства.

«Ми системно оновлюємо газові мережі Києва, роблячи їх більш надійними та сучасними. Усі проєкти реалізуємо відповідно до Інвестиційної програми компанії та Плану розвитку. Під час розробки проєкту реконструкції ГГРП, ми насамперед керувалися потребою зробити його економним і надійним в обслуговуванні та здатним безперебійно забезпечувати доставку газу нашим нинішнім і майбутнім клієнтам. Адже пропускна спроможність реконструйованого ГГРП розрахована на сучасний Київ та його розвиток у майбутньому», – пояснює заступник голови правління з виробничих питань – головний інженер Андрій Лях.

У ході реконструкції до будівлі головного газорегуляторного пункту проклали новий газопровід середнього тиску діаметром 700 мм із дев’ятьма лініями редукування: шість із них розподіляють газ до комунально-побутових і промислових підприємств і три – до станції теплопостачання №2 (раніше ТЕЦ-2). На газопроводах установили дев’ять нових компактних і простих в обслуговуванні регуляторів тиску італійського виробника газового обладнання.

Крім того, на ГГРП №6 замінили 52 крани різного виду, 146 метрів сталевих труб, установили 26 манометрів, замінили технологічне обладнання в приміщенні та оновили саме приміщення.

Необхідність реконструкції головного газорегуляторного пункту №6, який введений в експлуатацію в 1963 році, була спричинена застарілим та зношеним обладнанням. Воно потребувало частого ремонту та значних фінансових витрат, адже більшість запчастин вже давно перестали виготовляти. Крім того, при його проєктуванні у 60-х роках не врахували перспективне збільшення навантаження, яке виникло зокрема й через активну забудову Києва. З цих причин об’єкт був неспроможний справлятися зі щораз більшими потребами киян.

ГГРП №6 – один із шести головних газорегуляторних пунктів Києва, які обслуговує АТ «Київгаз». Їхня основна функція – знижувати вхідний тиск природного газу до заданого рівня й підтримувати його в розподільних газопроводах. ГГРП №6 є одним із основних елементів у кільцюванні газотранспортної системи Києва, вузловою точкою Оболонського району. Саме тому важливо, щоби його технологічне оснащення відповідало передбачуваним навантаженням.

Співробітники «Київгазу» продовжують відновлювати розподіл газу до багатоповерхівок, які були відключені від газопостачання 15 жовтня внаслідок ремонтних робіт. Газовики проводять обстеження внутрішньобудинкових мереж будинків та газових приладів у квартирах і пускають газ в тих будинках, де відсутні порушення Правил безпеки систем газопостачання.

При повторному пуску газу до приміщень згідно з Правилами безпеки співробітники «Київгазу» мають перевірити безпечність використання газового обладнання у кожній квартирі. У разі виявлення порушень експлуатації газових приладів, газовики не мають права повторно пускати газ, адже це може призвести до аварійної ситуації.

При перевірці квартир багатоповерхових будинків у Голосіївському та Солом’янському районах співробітниками «Київгазу» було виявлено ряд порушень, через які деякі будинки досі залишаються без газопостачання.

Серед них:

  • закриті або закладені плиткою димові та вентиляційні канали
  • відсутність актів перевірки димових та вентиляційних каналів
  • небезпечне перепланування квартир з наявними в них газовими котлами
  • відсутність документів на обслуговування газорегуляторного обладнання на будинку.

Ще однією причиною несвоєчасного пуску газу є відсутність когось із мешканців удома, адже співробітники «Київгазу» повинні перевірити обладнання у кожній квартирі та будинку.

Список будинків, до яких не відновлено розподілг газу газ через вказані вище порушення:

Солом’янський район

вул. Юнацька

1, 17, 21

вул. Журавлина

у будинках 2 і 4 відключено 3 квартири через порушення

пров. Московський

44/1 (порушення усунені, заплановано пуск 20.10 )

вул. Сергія Колоса

2а, 2б

вул. Яблунева

3 (кв.1-5), 20а, 20б, 20в, 20г, 20д, 20е, 20ж, 20з, 25

пров. Московський

3б, 3к

вул. Луценко

вул. Лугова

11а

пров. Садовий

44, 60

Голосіївський

вул. Луценко

8, 8а, 10, 10а, 12, 12а, 14, 14а (пуск газу запланований на 20.10  за умови відсутності порушень)

вул. Вільямса

пров. Московський

2 (а, б, в, г, д, і, к)

 

Звертаємося до мешканців будинку, керівників ОСББ та ЖЕКів з проханням якнайшвидше усунути порушення, щоби працівники управлінь змогли відновити розподіл газу до будинків. Ми робимо усе можливе, аби швидше повернути газопостачання до осель, утім, просимо поставитися з розумінням і не просити нас йти проти Правил безпеки систем газопостачання та підключати потенційно небезпечні квартири.

 

У суботу, 17 жовтня, «Київгаз» додатково працюватиме для керівників газифікованих комунально-побутових та промислових підприємства.

Ідучи назустріч клієнтам, з 9 до 13 години фахівці компанії прийматимуть документи про підтвердження готовності об'єктів до пуску газу. Це дозволить підприємствам, ОСББ, управляючим компаніям та іншим суб’єктам господарювання вчасно розпочати опалювальний період у будинках та на підприємствах, за які вони несуть відповідальність.

15 та 16 жовтня 2020 року «Київгаз» здійснить ремонтні роботи на підземному газопроводі по вулиці Якубовського.

Для проведення робіт фахівці компанії на ці два дні обмежать розподіл газу до деяких будинків Голосіївського та Солом’янського районів за такими адресами:

 

Голосіївський район

вул. Академіка Вільямса

2б, 4, 6, 6а, 6д, 8, 8б, 10, 28(75), 40, 45, 48, 55, 56, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 73,

вул. Василя Касіяна

1

вул. Московська

25б (61), 41, 46-47, 49, 51, 52, 57а, 59

вул. Амурська

6, 8

вул. Теслярська

4

вул. Михайла Максимовича (Трутенка Онуфрія)

2, 8, 22, 24

вул. Ломоносова

38

пров. Московський

2а, 2б, 2в, 2г, 2д, 2і, 2к

вул. Дмитра Луценка

8, 8а, 10, 10а, 12, 12а, 14, 14а

вул. Яблунева

51, 53, 55

вул. Васильківська

34

вул. Щаслива

4, 5, 7, 10, 11, 13, 15, 23, 35, 38

вул. Успішна

6, 9, 15, 16, 17, 20, 23, 26, 71

вул. Творча

54

Солом’янський район

вул. Практична

1 (секція 1), 1а, 1б, 1в, 1г, 1д, 2, 3 (секція 4), 4, 8

пров. Московський

2а, 2б, 3, 3б, 3в, 3г, 3к

вул. Трутенка Онуфрія (Михайла Максимовича)

3, 26,

вул. Московська

44/1, 60

вул. Добробутна

 

вул. Сергія Колоса (Леніна)

2а, 2б

вул. Юнацька

1 (2, 4, 6, 8), 2 (27), 4 (3, 5, 19, 21, 23, 25), 6 (29, 33, 35, 37), 8 (39, 41, 43), 17 (38, 40), 10 (45, 47, 49), 21, 48, 50, 52

вул. Яблунева (Жуляни)

2, 3, 5, 7, 9б, 20, 25

вул. Успішна

19

вул. Крейсера “Аврора”

вул. Лугова

1г, 11а

пров. Садовий

44, 57, 60, 71, 76

вул. Журавлина

2 (секція 3), 4 (секція 2)

вул. Волошкова

2, 4

Перепрошуємо за тимчасові незручності. Роботи проводяться для забезпечення належного технічного стану газорозподільних мереж та безпечного розподілу природного газу споживачам.

Мешканців будинків та квартир просимо перекрити крани на газопроводах перед газовими приладами після припинення газопостачання та на момент пуску газу забезпечити доступ працівників «Київгазу» до газових приладів своїх помешкань.

Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання відновлення подачі газу буде проводитися лише за наявності мешканців в своїх будинках та квартирах.

Отримати довідкову інформацію ви можете у контакт-центрі за номерами: (044) 495-04-04 або (097) 495-11-04.

Також ви можете звернутися до нас на сторінці у Фейсбуку  або написати на електронну адресу: .

Протягом вересня та жовтня спеціалісти «Київгазу» проводять лекції з газової безпеки у школах Києва.

Кожне управління експлуатації газового господарства проводить лекції у школах тих районів, які обслуговує. Працівники управлінь готують презентацію, а також дарують слухачам корисні сувеніри про безпеку від компанії.

Під час лекції з газової безпеки учні дізнаються про те, що таке газ, які є правила користування газовими приладами, а також про основні правила безпеки. А головне – наші спеціалісти розповідають, що потрібно робити, коли відчули запах газу.

Лектори з управлінь разом з дітьми повторюють алгоритм дій, нагадують номер аварійної газової служби та наголошують, що користуватися газовими приладами не можна без дозволу та присутності батьків.

Цьогоріч лекції зробили цікавішими, додавши до презентації і до роздаткових матеріалів нового героя – кота Василя. Кіт яскравий і незвичний, тому правила, які він розповідає на стікерах, діти запам'ятають швидше.

Більше фото шукайте на сторінці компанії у Фейсбуку та в Інстаграмі.

«Київгаз» запустив оновлену версію особистого кабінету. Нова структура, сучасний дизайн і ще більше функцій – все для того, щоб клієнтам було зручно і зрозуміло спілкуватися з компанією.

23 та 24 вересня 2020 року «Київгаз» здійснить планові ремонтні роботи на підземному газопроводі по проспекту Правди, 82.

Користувачі особистим кабінетом мають змогу отримувати рахунок за розподіл газу на електронну адресу.

Ті клієнти, які підпишуться на розсилку, щомісяця отримуватимуть повідомлення на e-mail із сумою до сплати за послугу розподілу природного газу. Це допоможе оперативно сплачувати за послугу прямо з електронної скриньки.

Активізувати функцію може будь-який користувач у розділі «Налаштування» особистого кабінету.

Наразі компанія працює над тим, щоб користувачі особистого кабінету мали можливість відмовитись від отримання рахунків в паперовому вигляді, що допоможе зберегти природні ресурси. 

З вересня нинішнього року клієнти «Київгазу» отримають рахунки нового формату. Документ став простішим, а інформація зручнішою для візуального сприйняття.

Клієнти «Київгазу» тепер можуть отримати довідку про стан рахунку прямо в особистому кабінеті

Раніше за довідкою необхідно було звертатись до центрів обслуговування – тепер її можна отримати онлайн. Єдина умова – бути користувачем особистого кабінету.

Перед тим, як завантажити довідку, користувачу потрібно ознайомитися з умовами та надати на них згоду в розділі «Довідка про стан рахунку». Клієнт отримає довідку про відсутність заборгованості або про існуючу заборгованість за послугу розподілу природного газу.

Сформувати довідку споживач може лише один раз на місяць, тому користуватися цією послугою рекомендуємо за необхідності.

За вісім місяців 2020 року спеціалісти управління аварійно-відновлювальних робіт АТ «Київгаз» здійснили понад 9 тисяч виїздів за викликами «104». Кожен другий виклик був пов’язаний із витоками газу.

На виконання Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює держане регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 11 вересня 2020 року об 11:00 за адресою м. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4б відбудуться відкриті слухання Плану розвитку газорозподільного підприємства АТ «Київгаз» на 2020 рік відкоригованого відповідно до постанови НКРЕКП від 15.07.2020 № 1422.

Зауваження та пропозиції від зацікавлених осіб приймаються до 10 вересня на електронну адресу .
З проектом Плану розвитку товариства на 2020 рік можна ознайомитися у розділі "Інвестиційні програми".

Клієнти «Київгазу» часто ставлять операторам контакт-центру схожі запитання.

За шість місяців 2020 року АТ «Київгаз» повірило 5,3 тис. побутових лічильників, з них – 10% виявилися непридатними до подальшого використання. Лише справний лічильник, який пройшов періодичну повірку, забезпечує коректний облік газу.

Останні два тижні управління експлуатації газових мереж №1 проводить масштабні роботи з заміни першого газового колодязя Києва. Його побудували у 1950 році.

У колодязі встановлена клинова задвижка умовною прохідністю 400 мм з байпасною лінією діаметром 57 мм. Колодязь змонтували на газопроводі діаметром 539 мм, який проклали у 1948 році.

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б