21 вересня о 22:45 до Аварійної служби «Київгазу» надійшов виклик про надзвичайну ситуацію у будинку на вулиці Євгена Харченка. Після прибуття на місце було з’ясовано, що вибух стався в житловій кімнаті. Кухня та газове обладнання в ній не пошкоджені.
АТ «КИЇВГАЗ» продовжує заходи із ліквідації аварії на газопроводі у мікрорайоні Віта-Литовська.
Стан внутрішньобудинкових систем газопостачання – важливе питання, адже стосується безпеки мешканців.
Як і будь-який інший вид інженерних комунікацій, внутрішньобудинкові газові мережі потребуть регулярного технічного обслуговування.
Станом на 18 вересня проведене випробування газорозподільних мереж середнього тиску мікрорайону на герметичність, а саме поліетиленового газопроводу діаметром 200 мм. Розпочаті роботи з підготовки до повторного пуску газу споживачам КІЗ «Городник», що підключені до ділянки газопроводу, яка успішно пройшла випробування.
Фахівці АТ «Київгаз» продовжують реалізацію заходів із ліквідації аварії на газопроводі у мікрорайоні Віта–Литовська – аварійні роботи триватимуть також на вихідних.
У мікрорайоні Віта–Литовська, де раніше було виявлено витік газу та корозію на газопроводі, тривають аварійні роботи .
Фахівці АТ «Київгаз» провели заміну аварійної ділянки газопроводу зі встановленням запірної арматури новітнього зразка.
Також здійснюється заміна запірних пристроїв, у яких вийшов корисний термін експлуатації, на розподільних газопроводах для запобігання аварійним ситуаціям у майбутньому.
11 вересня на одному із газових колодязів мікрорайону Віта-Литовська було виявлено витік газу. Працівники АТ «Київгаз» локалізували витік шляхом перекриття запірної арматури. Приладове обстеження показало, що газопровід на місці виявлення витоку потребує термінової заміни.
Фахівці Аварійної служби провели земляні роботи для підготовки до заміни корозійної ділянки газопроводу та встановлення нової запірної арматури. Ремонтні роботи на місці аварії тривають.
Перелік адрес, за якими тимчасово обмежено розподіл газу, можна переглянути за посиланням (оновлюється).
АТ «Київгаз» продовжує роботи із відновлення розподілу газу до будинків, в яких є укладені договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та забезпечене дотримання інших вимог чинного законодавства, зокрема Правил безпеки систем газопостачання.
Низкою ЗМІ поширюються матеріали щодо проблем багатоповерхових будинків, у яких наразі неможливо відновити розподіл газу. АТ «Київгаз» неодноразово надавало публічні роз’яснення стосовно наявної проблеми. Також ми проводимо роз’яснювальну роботу з мешканцями, перебуваємо у постійній комунікації з представниками керуючих компаній та владою міста. Враховуючи значний суспільний резонанс, стисло відповідаємо на поширені запитання.
Сьогодні Київська міська рада проголосувала за звернення до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках. Дякуємо міській владі за розуміння невідкладності питання та кожному депутату, який підтримав це рішення.
О 5:21 аварійна служба «Київгазу» отримала заявку з Шевченківського району. Фахівці з’ясували, що внаслідок падіння уламка вибуховою хвилею пошкоджено газопровід на фасаді житлового будинку. Виток газу оперативно локалізували. Розподіл газу до будинку тимчасово припинено.
«Київгаз» завжди намагається максимально оперативно завершувати ремонтні роботи та здійснювати повторний пуск газу споживачам.
Втім, це можливо лише у випадках коли доставка газу є безпечною. Якщо ж у будинку виявлені порушення чинного законодавства в галузі газопостачання, до їх усунення «Київгаз» не має права відновлювати розподіл.
У зв’язку з проведенням модернізації та секціонування газорозподільних мереж, АТ «Київгаз» повідомляє про тимчасове припинення розподілу газу з 14 серпня побутовим та непобутовим споживачам мікрорайону Віта-Литовська (Чапаєвка) Голосіївського району м. Києва за адресами, перелік яких додається .
Важливо!
Службове посвідчення АТ «КИЇВГАЗ» серія ГП №05110, видане 06 вересня 2022 року, вважати недійсним з 21 липня 2023 року у звʼязку із втратою чинності.
Службове посвідчення АТ «КИЇВГАЗ» серія ГП №05123, видане 06 лютого 2023 року, вважати недійсним з 21 липня 2023 року у звʼязку із втратою чинності.
Фахівці «Київгазу» продовжують оновлювати газорозподільні мережі міста – роботи тривають у Голосіївському районі.
Уже проведене комплексне приладове обстеження газопроводу та встановлені секціонувальні крани (БГК) – вимикальні пристрої іноземного виробництва для зменшення ризику масових аварійних відключень в опалювальний період.
У зв’язку із проведенням планових робіт із модернізації газопроводу, АТ «Київгаз» повідомляє про тимчасове припинення розподілу газу з 31 липня до 10 серпня побутовим споживачам за адресами вулиця Забайківська 4а, 6, 6б, 8, 9, 9а, 11, 13, 14, 15, 16, 18, 24, 27.
Несанкціоновані земляні роботи можуть призвести до аварійних ситуацій!
Витік газу внаслідок пошкодження газопроводу під час проведення земляних робіт становить серйозну небезпеку. Ключова причина виникнення таких аварійних ситуацій: виконавці перед початком робіт не погодили свої плани з Оператором ГРМ, чим порушили вимоги закону.
Димоходи, витяжки, вентиляція тощо допомагають виводити з помешкання назовні продукти згорання або забруднене повітря. Саме вони забезпечують необхідний повітрообмін у приміщенні – тобто заміщення відпрацьованого повітря припливним. Несправна робота димвентканалів може спричинити небезпечні для життя ситуації – високу концентрацію чадного газу у повітрі чи навіть створення вибухонебезпечного середовища.
Вранці у середу 28 червня аварійно-диспетчерська служба отримала заявку про пошкодження газопроводу. Після приїзду бригади на місце виявилося, що невідомі особи під час виконання земляних робіт екскаватором пошкодили газопровід середнього тиску.
Аварійно-диспетчерська служба АТ «Київгаз» отримала повідомлення про надзвичайну ситуацію 22 червня о 03:37. Фахівці компанії негайно прибули на місце події, будинок було оперативно відключено від газорозподілу.
Станом на 12:30, на жаль, неможливо встановити, що саме спричинило трагедію, для цього необхідне проведення офіційної експертизи.