Новини «Київгазу»

24 травня о 15:42 до Аварійної служби «Київгазу» надійшов виклик про надзвичайну ситуацію у багатоповерховому будинку на вулиці Малій Шияновській, 5.

Після прибуття на місце було з’ясовано, що вибух стався в коридорі квартири і не повʼязаний з роботою систем газопостачання. Попередньо, там знайдено рештки від акумулятора.

Станом на 1 травня працівники «Київгазу» успішно здійснили роботи з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання 659 столичних багатоквартирних будинків. Найбільше – у Дніпровському, Шевченківському та Солом’янському районах.

З 16 квітня тривають роботи з технічного обслуговування та випробування на герметичність газових мереж середнього та низького тиску селища Чабани Фастівського району Київської області. Реалізація заходів запланована в три етапи. Роботи в межах першого етапу технічного обслуговування виконані в повному обсязі. 6 травня розпочинаються заходи, заплановані в межах другого етапу робіт.

1 травня у ЗМІ з’явилося повідомлення, що, за попередньою інформацією, внаслідок вибуху газової суміші в одній із квартир багатоповерхівки на Харківському шосе сталася пожежа.

26 квітня у Голосіївському районі пройшло тренувальне заняття Управління аварійно-відновлювальних робіт АТ «КИЇВГАЗ». До тренування долучилися представники Державної служби України з питань праці та екстрені служби міста: «Київська служба порятунку (КАРС)», «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва», Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

АТ «КИЇВГАЗ» повідомляє мешканців селища Чабани Фастівського району Київської області про проведення технічного обслуговування та випробування на герметичність газових мереж середнього та низького тиску. Роботи розпочнуться 16 квітня та проводитимуться в три етапи.

Фахівці «Київгазу» уже протягом двох місяців щоденно проводять ТО ВБСГ багатоквартирних будинків – відповідні роботи тривають у різних районах міста з середини січня 2024 року. Станом на 20 березня у 418 будинках успішно здійснені заходи з технічного обслуговування. Всього цьогоріч заплановано проведення ТО ВБСГ у понад 2,6 тисячі будинків.

Аварійна служба «Київгазу» за вихідні 17 та 18 лютого опрацювала 70 заявок. З них 3 стосувалися виявлення електропотенціалу на газопроводі – всі надійшли протягом 24 годин з Солом’янського та Дніпровського районів. В одному з випадків електрична напруга на газопроводі становила понад 200 Вт!

Чуєте сигнал повітряної тривоги? Закликаємо не нехтувати власною безпекою та негайно слідувати до найближчого укриття!

Наприкінці 2023 року відбулося нормативне врегулювання питання проведення Операторами газорозподільних мереж технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках. Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 05.12.2023 № 2291 затверджено Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку . Раніше Міністерством енергетики України було затверджено Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку , а НКРЕКП – встановлено граничні рівні вартості виконання видів робіт та послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків для операторів ГРМ на 2023 та 2024 роки.

Важливо!

Службове посвідчення АТ «КИЇВГАЗ» серія УЕГМ №2 №03750, видане 02 серпня 2022 року, вважати недійсним з 20 грудня 2023 року у зв’язку із втратою чинності.

19 грудня у багатоквартирному будинку на вулиці Сергія Берегового (Мартиросяна), 22 виникла пожежа. Зі слів очевидців, вона супроводжувалася вибухом. Відповідна заявка надійшла до Аварійної служби «Київгазу» о 14:37. Аварійники негайно вирушили на місце надзвичайної події.

Внаслідок руйнувань одного із будинків у Дніпровському районі уламками стіни пошкоджено газопровід-ввід. Управління аварійно-відновлювальних робіт продовжує реалізацію заходів, необхідних для локалізації витоку газу.

Попередньо встановлено, що розподільний газопровід не постраждав.

Фахівці Аварійної служби працюють на місці надзвичайної події з 3:30. Наразі роботи тривають. Аварійники ретельно перевіряють стан підземних комунікацій в місцях потрапляння уламків ракет на предмет загазованості.

Передавати показання Оператору ГРМ потрібно щомісяця, щоб нарахування здійснювалися відповідно до вашого фактичного споживання. Економити час та максимально спростити цей процес можна за допомогою онлайн-сервісів.

Звертаємо увагу користувачів платіжної системи Portmone: з її допомогою кияни можуть не лише сплачувати за розподіл, але і передавати показання газового лічильника.

Заміна газового обладнання повинна проводитися лише фахівцями, які мають відповідні дозволи. Про це «Київгаз» регулярно нагадує споживачам – радимо ознайомитися з нещодавньою публікацією із детальними роз’ясненнями за посиланням http://surl.li/njtcp.

Фахівці продовжують роботи з відновлення розподілу до будинків, у яких після ліквідації наслідків аварійних ситуацій власниками (співвласниками) дотримані вимоги правил безпеки та нормативних актів у галузі газопостачання. Нагадуємо, що для подальшого безаварійного та безперебійного газорозподілу необхідно забезпечити технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ВБСГП). Це передбачено нормами чинного законодавства. Станом на 15:00 21 листопада фахівцями проведені пусконалагоджувальні роботи та відновлений розподіл газу до будинків за адресами:

У соціальних мережах активізувалися шахраї, які розповсюджують фейки з метою збору персональних даних споживачів. Вони публікують відео та статті щодо начебто «ухваленого рішення про скасування плати за розподіл», а також обіцяють повернення сплачених за останні два роки коштів усім, хто «заповнить форму за посиланням».

Непоодинокими є випадки, коли під час перевірки стану мереж та обладнання виявляється, що у технічній документації вказані зовсім інші прилади, ніж ті, якими користуються.

Внаслідок негоди та сильних поривів вітру 5 листопада на вулиці Володимира Покотила у Святошинському районі падіння дерева пошкодило газопровід-ввід дев’ятиповерхового будинку.

Захист від корозії – запорука довговічності та надійної роботи сталевих газопроводів. Без неї термін служби конструкцій з металу є обмеженим. Тому коли бачите коментарі на кшталт: «Труби лежать собі під землею, хто там їх обслуговує?» – це не більше ніж міф.

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Адреса для листування Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б