Щомісяця станом на 1 число побутові споживачі газу повинні знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти діб (до 5 числа включно) передавати оператору ГРМ – АТ «Київгаз». Це обов’язок споживача, передбачений пунктом 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494.

Оскільки з моменту передачі показань до внесення їх в особовий рахунок потрібен певний час, рекомендуємо передавати показання до 3 числа кожного місяця​.

Яким чином передати показання газового лічильника

У будь-який час передати показання лічильника можна у такий спосіб:

  • в особистому кабінеті https://cabinet.kyivgaz.ua (зареєструватися або увійти до кабінету, якщо ви вже зареєстровані)
  • через чатбот в мережі Телеграм: https://telegram.me/KyivgazBot (ввести номер особового рахунку і обрати кнопку «Передати показання газового лічильника»)
  • через автовідповідач контакт-центру: (044) 495-04-05 та (097) 495-04-05.
  • скриньки на газифікованих будинках (перелік адрес)

Якщо показання лічильника передані невчасно

Якщо споживач не внесе показання лічильника або внесе із порушенням встановленого терміну, оператор ГРМ обраховує споживання за місяць розрахунковим методом, виходячи з середнього обсягу споживання природного газу. Саме на цей обсяг споживачу випишуть рахунок. Обсяги споживання в такому рахунку можуть відрізнятися від реально спожитих кубометрів газу за розрахунковий період.

У такому випадку споживач повинен діяти таким чином:

  • здійснити оплату згідно з сумою до сплати, вказаною у рахунку компанії-постачальника 
  • наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника.

Вказані фактичні показання лічильника наступного місяця потрапляють в автоматизовану програму обліку оператора ГРМ. Програма автоматично проводить перерахунок споживання та заборгованості за фактичними показаннями лічильника та записує на особовий рахунок. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку в наступному місяці.

Як правильно вносити показання лічильника

Показання газового лічильника передаються у форматі: до п'яти цифр до крапки та до двох цифр після крапки.

 

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б