Щомісяця станом на 1 число побутові споживачі газу повинні знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти діб (до 5 числа включно) передавати оператору ГРМ – АТ «Київгаз». Це обов’язок споживача, передбачений пунктом 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494.

Оскільки з моменту передачі показань до внесення їх в особовий рахунок потрібен певний час, рекомендуємо передавати показання до 3 числа кожного місяця​.

Яким чином передати показання газового лічильника

У будь-який час передати показання лічильника можна у такий спосіб:

Якщо показання лічильника передані невчасно

Якщо споживач не внесе показання лічильника або внесе із порушенням встановленого терміну, оператор ГРМ обраховує споживання за місяць розрахунковим методом, виходячи з середнього обсягу споживання природного газу. Саме на цей обсяг споживачу випишуть рахунок. Обсяги споживання в такому рахунку можуть відрізнятися від реально спожитих кубометрів газу за розрахунковий період.

У такому випадку споживач повинен діяти таким чином:

  • здійснити оплату згідно з сумою до сплати, вказаною у рахунку компанії-постачальника 
  • наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника.

Вказані фактичні показання лічильника наступного місяця потрапляють в автоматизовану програму обліку оператора ГРМ. Програма автоматично проводить перерахунок споживання та заборгованості за фактичними показаннями лічильника та записує на особовий рахунок. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку в наступному місяці.

Як правильно вносити показання лічильника

Показання газового лічильника передаються у форматі: до п'яти цифр до крапки та до двох цифр після крапки.

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Адреса для листування Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б