Газпром очікує зниження цін для європейських споживачів у першому кварталі 2012 року, заявив голова компанії Олексій Міллер.

"На початку першого кварталу наступного року у нас буде невелике зниження цін на газ", - сказав Міллер журналістам, не уточнивши, наскільки можуть знизитися ціни.

Європейські споживачі в листопаді платили в середньому $ 446 за 1.000 кубометрів. Цього року Газпром експортує в Європу, за прогнозами, 152 мільярди кубометрів газу.

"Рівень експорту газу Газпрому на європейські ринки в 2012 році буде вищим, ніж цього року", - сказав Міллер, додавши, що зростання відбудеться за рахунок запущеного в листопаді газопроводу Північний потік.

 

Нагадаємо, 15 листопада Азаров заявив, що після досягнення домовленостей з Росією про прийнятну ціну на газ економія для України становитиме $ 500 млн на місяць.

Вперше про досягнення компромісу з РФ Азаров заявив ще у вересні. Тоді він заявив, що сторони домовилися про перегляд контрактів від 2009 року і що Росія також погодилася на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною і ЄС.

Після цього Росія неодноразово заявляла про те, що говорити про досягнення домовленостей рано. 18 жовтня Янукович заявив, що Україна і Росія найближчим часом оголосять про результати переговорів щодо перегляду газових контрактів, підписаних в 2009 році екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

За матерiалами: Reuters

 

Контакт-центр (044) 495-04-04;

(097) 495-11-04;

Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б