Ціни на електроенергію та природний газ на ринках ЄС різко підвищуються в останні сесії в зв'язку з похолоданням в регіоні й очікуваним збереженням рекордно низьких температур, повідомляє агентство Bloomberg.

Котирування контракту на газ з постачанням на наступний день на торгах в Лондоні підскочила в понеділок на 28% − до 95 пенсів за терм (приблизно $ 530 за 1 тис. кубометрів), максимуму з березня 2006 року.

На французькому майданчику PEG Nord в понеділок газ підскочив до $ 623 за тисячу кубометрів.

 

Крім скорочення постачання з Росії з початку тижня з'явилася інформація про зменшення постачання газу на європейський ринок і з Норвегії.

Спотові ціни на електроенергію у Франції майже подвоїлися, наблизившись до 140 євро за 1 МВт/год. За оцінками енергетичних компаній, у вівторок у Франції очікується історичний рекорд попиту на електроенергію − 98 ГВт.

У Великобританії електроенергія з постачанням на наступний робочий день подорожчала на 12%, до максимальних із грудня 2010 року 59,75 фунтів (49,6 євро) за 1 МВт/год.

За словами синоптиків, холодні повітряні маси формуються в середніх широтах Євразії і рухаються в західному напрямку на Європу і Центральну Росію, віщуючи нову хвилю холодів. У ряді європейських ЗМІ це явище вже охрестили «льодовою навалою з Сибіру».

«Найхолодніше, схоже, в Росії та сусідніх з нею країнах, а також у Польщі. Під вівторок ймовірний черговий снігопад в Північній Африці», − заявив старший метеоролог Британської метеорологічної служби Джим Дейл.

В деяких районах Німеччини температура наближається до мінус 30 градусів Цельсія, у Венеції вперше за майже 80 років замерзли канали. Як передає CNN, в Мілані настільки холодно (мінус 5-6 градусів Цельсія), що суд відклав слухання справи італійського екс-прем'єра Сильвіо Берлусконі через «нестерпно низькі температури в будівлі суду».

«По всій Європі температура буде істотно нижче норми − на 10-15 градусів нижче звичайного рівня», − прогнозує метеоролог CNN Тейлор Ворд.

За матерiалами: Інтерфакс-Україна

 

 

 

Контакт-центр (044) 495-04-04;

(097) 495-11-04;

Наша адресам. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б